top of page
car-workshop-logo-maker-with-wrench-icon-1186d.png

Portale aukcyjne oraz serwisy ogłoszeniowe z USA i Kanady. To tutaj szukamy dla was aut w stanach. Lista jest dość obszerna. 

copart.png
iaa.png
manheim.png
impaxct.png
ebay.png
carscom.png
total-re.png
stark.png
autotrader.png
autotrader-classic.png
salvage-now.png
salvage-center.png
sgi.png
cherokee.png
aa.png
axm_logo.png

Zadowolenie klienta jest naszym priorytetem ponieważ tylko dzięki temu będziemy mogli liczyć na polecenie naszej firmy, a chcemy to uzyskać poprzez zwiększenie wyboru tak jak to tylko możliwe. Dlatego szukamy samochodów w tak wielu miejscach, aby mieć pewność, że klient ma dostęp do pełnej oferty rynku światowego w danym momencie. Pojazdy z platform aukcyjnych i serwisów ogłoszeniowych mają w swoich opisach zdjęcia, a czasem nawet filmy.
Naszym obowiązkiem jest sprawdzenie każdej propozycji przy wykorzystaniu wszystkich możliwych narzędzi i raportów takich jak: Carfax, autocheck, autoauctions, epicvin, itp. Dzięki takiemu działaniu możemy szybko i sprawnie oddzielić od siebie wszystkie te oferty warte uwagi od tych, które z pozoru mogą wydawać się okazją, a w rzeczywistości są pułapkami.Niektóre portale aukcyjne dają możliwość darmowej rejestracji i możliwość przeglądania ofert. Szukając dla siebie auta z USA to Copart i IAAI umożliwiają największy wybór. Informacje bardziej szczegółowe są dostępne już jednak dla licencjonowanych firm i tutaj zapraszamy już do nas. Należy pamiętać, że licytacje wiążą się z dodatkowymi kosztami. Do kosztu zakupu należy doliczyć prowizje firmy aukcyjnej. Następny koszt, o którym trzeba pamiętać to transport. Od płatności za samochód i transport obliczane są następnie cło oraz vat. Jeśli z jakiegoś powodu klient się, rozmyśli po wygranej aukcji, to są opłaty, które trzeba ponieść. Trzeba o tym pamiętać. Każda firma ma swój cennik przy rezygnacji z zakupu. Należy mieć na uwadze, że cena za auto podczas aukcji nie jest do przewidzenia. Możemy jedynie założyć widełki, w jakich naszym zdaniem będzie, ta aukcja przebiegała, mając wgląd w historię aukcyjną danego modelu, o zbliżonym przebiegu, roczniku, ewentualnych uszkodzeniach itp. Na tej podstawie to klient ustala górny pułap, do którego licytujemy. W doborze dogodnej aukcji kierujemy się również lokalizacja danego samochodu. Robi się to głównie po to, żeby zaoszczędzić na transporcie lądowym po USA. Mniejszy koszt transportu to również niższe cło oraz vat. Korzystając z naszych doświadczeń, klient minimalizuje ryzyko związane z zakupem.

bottom of page